20.11.2024
Krzeszyce: Paderewski znany i nieznany
W atmosferze Narodowego Święta, 14 listopada 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach, odbyło ...
Co roku o tej samej porze, inaczej się zdarzyć nie może. 8 maja w Dzień Bibliotekarza taka oto wizyta się zdarza. Uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy przychodzą z życzeniami, ale nie tylko, bo zawsze z darami. Dziękujemy bardzo za odwiedziny, a wszystko to znaczy, że się lubimy.
W Tygodniu Bibliotek odwiedziły nas również dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2. Dzieci z Panią Kasią nie pierwszy raz były już w bibliotece, tym bardziej się cieszymy, że tak chętnie do nas wracają i tak dobrze się czują. Dzieci wysłuchały bajki o tym „Jak Leon polubił siebie”, a potem mogły buszować wśród książek – to jest ten czas kiedy pozwalamy na wszystko!
Również w ramach Tygodnia Bibliotek, naszą bibliotekę odwiedził zaprzyjaźniony już z nami pisarz, autor powieści kryminalnych i thrillerów Krzysztof Koziołek. W swoim dorobku ma już 24 wydane powieści. Podczas dwóch spotkań dla uczniów Zespołu Szkół w Rzepinie starał się przekazać młodzieży jak w mądry sposób korzystać z informacji znalezionych w sieci, jak je weryfikować i nie wierzyć we wszystko co tam znajdą. Starał się udowodnić, że znajomość języka polskiego przydaje się na każdym etapie życia prywatnego i zawodowego. Nie zabrakło również elementów z klasycznego spotkania autorskiego i pokazania zawodu pisarza „od kuchni”. Formuła spotkań utrzymana była w lekkim i humorystycznym klimacie, dzięki czemu młodzież chętnie współpracowała z naszym gościem. Po spotkaniach Pan Krzysztof podsumował wizytę stwierdzeniem, że mamy mądrą młodzież. Dziękuję Dyrekcji Zespołu Szkół w Rzepinie za współpracę, nauczycielom obecnym z klasami i młodzieży za udział w spotkaniach.
„Jestem przekonany, że podróż, niekoniecznie od razu na koniec świata albo przez Atlantyk, ale nawet mała, nawet spacer, wyjście z domu – to cudowny sposób na spędzenie czasu i przeżycie czegoś ciekawego. I to staram się przekazywać. W każdej książce zostawiam cząstkę siebie, każdy bohater dostaje coś od Łukasza Wierzbickiego. Czasem wplatam w tekst opowiadający o innych podróżnikach własne przemyślenia albo przenoszę moje przygody na fabułę książki. Żeby książka była wiarygodna, autor musi zostawić w opowieści cząstkę siebie. I tak staram się robić” (źródło: www.lukaszwierzbicki.pl) – i tak też zrobił podczas spotkań z dziećmi nasz gość – pisarz i podróżnik, autor książek dla dzieci, m.in. lektur szkolnych- Afryka Kazika, Dziadek i Niedźwiadek – Pan Łukasz Wierzbicki, zostawiając niezapomniane wrażenia! Przesympatyczny, opowiadający z pasją i zainteresowaniem o swoich bohaterach, których historie zdarzyły się naprawdę: „Było nam bardzo miło Pana poznać”.
Zespół MBP w Rzepinie