Podróżuj z Herbertem po gorzowskiej ks...
21 listopada 2024 r. Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie III Liceum im. Władysława ...
To powieść dojrzała, pełna ciepła, humoru, mądrości życiowych.
Funia przeprowadza się do córki, by zamieszkać z jej rodziną. Chce wejść w codzienność rodziny, dom, ogród, przetwory, nalewki, by funkcjonować jako babcia. Dom córki nie spełnia Jej oczekiwań. Jest tam tłoczno, ale całkowicie cicho.
Spokój nowego domu jest jednak „szeptany”. Córka szepce z zięciem, Małgosia – do komórki, a ona w pokoju – do Pana Boga.
Sytuację zmienia towarzystwo „alebabek”. Nie są one przebojowymi 30-latkami żyjącymi na wyścigi z czasem, lecz dojrzałymi paniami. Funia jest tam taką, jaką chciała być w domu – znajduje zrozumienie i jest wysłuchiwana, odzyskuje chęć do życia. Tam też poznaje prawdę o sobie i realizuje swoje największe marzenie…
Książka ukazuje jak bardzo różnie te same wydarzenia mogą widzieć matka i córka. Jak ważne jest właściwe wychowanie dzieci przez dorosłych, jakich błędów wychowawczych nie wolno popełniać. Jakże istotne jest również odpowiednie traktowanie rodziców, gdy stają się zależne od dzieci …
„Szepty” ukazują wzajemne relacje matki i córki. Dlaczego najbliższe sobie osoby tak bardzo się ranią, jak bardzo niewyjaśnione problemy wpływają na życie, czy można zapomnieć wydarzenia, których nie chce się pamiętać…
Powieść podnosi temat starości jako kolejny etap życia, który też ma swoje uroki… Towarzystwo „alebabek” niezwykle zachęca do życia i daje radość… 🙂
25 listopada zapraszamy w DKK przy Wypożyczalni Głównej na dyskusję o książce Romy Ligockiej „Czułość i obojętność”