Słowiańskie siedlisko
19 grudnia 2024 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności, podczas Dyskusyjnego Klubu Książki, dyskutowano o ...
(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny
i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.(…)
Kolejna już edycja kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom przebiegała w naszej bibliotece w teatralnej atmosferze. Dzień Dziecka upłynął pod patronatem Lubuskiego Punktu Informacyjnego EUROPE DIRECT. Sylwia Płócienniczak opowiadała dzieciom o Unii Europejskiej, jej mieszkańcach i realiach życia we Wspólnocie. W ramach Tygodnia Czytania zaproszeni zostali aktorzy z Teatru im. Juliusza Osterwy, Karolina Miłkowska – Prorok, która pięknie przeczytała "120 przygód Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego oraz Krzysztof Tucholski, przedstawiający "Pchłę Szachrajkę" Jana Brzechwy. Dzieci miały okazję poznać niektóre tajniki pracy aktora oraz organizacji przedstawienia teatralnego, co spotkało się z ich strony z dużym zainteresowaniem. W bibliotece odbyło się także pięknie zaaranżowane spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem m. in. "Afryki Kazika" i "Dziadka i niedźwiadka", połączone z zakończeniem akcji "Kredki dla Afryki" oraz rozstrzygnięciem konkursu plastycznego na ilustracje do bajek i baśni afrykańskich.