Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim

 

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim / [koordynacja merytoryczna Elżbieta Skorupska-Raczyńska ; zdj. Alina Cywińska, Joanna Janowiak, Tomek Jocz, Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk, Jacek Lauda, Małgorzata Madej, Maciej Woźniak, Archiwum PWSZ]. – Gorzów Wielkopolski : Wydawnictwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, cop. 2010. – 68 s. : il. kolor. ; 30 cm.

 

 

Fragment publikacji:

Kształcenie na najwyższym poziomie

PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim jest uczelnią kształcącą studentów na wielu kierunkach i specjalnościach. Szeroka oferta kształcenia – od kierunków humanistycznych, poprzez kierunki ekonomiczne, prawne, aż po techniczne – umożliwia każdemu młodemu człowiekowi wybrać własną drogę rozwoju zawodowego. Dzięki tak szerokiej ofercie edukacyjnej uczelnia przygotowuje do pracy nauczycieli, pracowników administracji, ekonomistów i inżynierów. Oferta kształcenia poszerzana jest o nowe kierunki i nowe stopnie kształcenia. Od roku akademickiego 2009/2010 w ofercie znajdują się studia drugiego stopnia na kierunku filologia polska. W planach Uczelni jest uruchomienie kolejnych kierunków studiów, takich jak: mechanika i budowa maszyn, inżynieria produkcji, budownictwo, edukacja techniczno-informatyczna, kulturoznawstwo, praca socjalna, turystyka i rekreacja, kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne. Troską uczelni jest nie tylko poszerzanie zakresu usług edukacyjnych, ale przede wszystkim dbanie o ich poziom.
Uczelnia, poprzez studia podyplomowe i kursy, promuje kształcenie ustawiczne, które w obecnych czasach jest podstawowym wymogiem w przebiegu kariery zawodowej każdego pracownika.
Od 2002 roku PWSZ przystąpiła do realizacji założeń Deklaracji Bolońskiej, której nadrzędnym celem jest stworzenie do 2010 roku Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia promuje mobilność studentów i nauczycieli akademickich jako jeden z elementów Deklaracji Polityki Erasmusa na lata 2007-2013 przyjętej przez Senat Uczelni.