Słowiańskie siedlisko
19 grudnia 2024 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności, podczas Dyskusyjnego Klubu Książki, dyskutowano o ...
24 listopada 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy „tropili” literackie zbrodnie. Nasze zaproszenie przyjęli pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu: Rzecznik Prasowy KPP w Międzyrzeczu – aspirant Justyna Łętowska oraz Technik Kryminalistyki – aspirant Marcin Stańczuk.
Goście opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, następnie dowiedzieliśmy kilku interesujących rzeczy o kryminalistyce i o tym, jak przyczynia się do ujęcia sprawców, zajrzeliśmy do „walizki technika kryminalistycznego”, widzieliśmy, m.in., jak zabezpiecza się odciski palców.
Policja działa z przestępczością na różne sposoby. Z biegiem lat rośnie arsenał metod, które pomagają policji w walce z wszelkimi formami przestępczości. Duża w tym zasługa nauki – dzięki rozwojowi techniki śledczy mają coraz więcej narzędzi do wykrywania sprawców i dochodzeniu do prawdy.
W drugiej części spotkania Klubowicze konfrontowali pracę prawdziwych policjantów z wyobrażeniami autorów kryminałów. Przedmiotem analizy była książka Pawła Pollaka Gdzie mól i rdza.